joi, 14 iulie 2011

Cum se stabileşte venitul cuvenit în luna naşterii copilului?

Pentru luna naşterii copilului se iau în calcul, conform prevederilor art. 21 alin. (3) din Normele metodologice,  veniturile cuvenite pentru acea lună. Prin venituri cuvenite se înţelege venitul pe care l-ar fi primit persoana dacă ar fi lucrat în toată luna sau cumulul dintre venitul aferent zilelor lucrate cu indemnizaţia de maternitate.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu